Chór Kamerlany Sankt-Petersburskiej Prawosławnej Duchownej Akademii

Камерный хор Санкт-Петербургской православной духовной академии

Kameralny chór studentów i wychowanek Sankt-Petersburskiej Duchownej Akademii Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej utworzony we wrześniu 2012 roku z inicjatywy samych uczniów.

Chór kaplicy Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego pw. św. kapł. męcz. Bazylego (Martysza), w Warszawie

Chór Kaplicy POWP powstał wraz z otwarciem kaplicy w siedzibie Prawosławnego Ordynariatu Wojskowego w Warszawie, w roku 2007. Chór wykonuje muzykę cerkiewną, lecz w swoim repertuarze posiada również pieśni patriotyczno-wojskowe, co świadczy o charakterystyce miejsca, w którym został powołany do istnienia.

Chór kaplicy pw. św. Grzegorza (Peradze), w Warszawie

Chór kaplicy pw. św. Grzegorza Peradze, jest oryginałem wśród polskich chórów, ponieważ jako jeden z nielicznych wykonuję muzykę cerkiewną w języku polskim.

Chór katedry metropolitalnej pw. św. Marii Magdaleny, w Warszawie

Chór warszawskiej katedry dzięki swej nieustannej pracy stanął na świeczniku pośród polskich i zagranicznych wykonawców muzyki cerkiewnej. Posiada on w swoim repertuarze szeroki wachlarz utworów i autorów różnych pieśni, kantów, czy koncertów, którymi zachwyca, często wzrusza swoich słuchaczy podczas nabożeństw oraz koncertów.

Chór katedry metropolitalnej „NEKRESSI”, w Kvareli Gruzja

Chór Metropolitalny „NEKRESSI” śpiewa przede wszystkim podczas nabożeństw w swojej parafii.

Chór katedry prawosławnej pw. św. Aleksandra Newskiego, w Kobryniu

Chór śpiewa w Soborze Św. Aleksandra Newskiego w Kobryniu.

Chór katedry prawosławnej pw. św. Mikołaja, w Gdańsku

Ciekawą i mocną stroną chóru, jest jego skład, w który wchodzą, mieszkańcy Trójmiasta oraz osoby przybyłe spoza granic naszego kraju. Tak silnie zbudowany zespół uświetnia swoim śpiewem główne nabożeństwa w swojej parafii.

Chór katedry prawosławnej pw. św. Mikołaja, w Gdańsku "Gedanum Orthodoxum"

Chór katedry prawosławnej pw. św. Mikołaja w Gdańsku, jest ewenementem w skali prawosławnych chórów w Polsce. Większość swoich utworów wykonuje w języku polskim, pokazując tym samym głęboką duchowość i piękno muzyki cerkiewnej w języku innym niż cerkiewno-słowiański.

Chór katedry prawosławnej pw. św. Trójcy, w Hajnówce

Chór katedralny śpiewający w cerkwi pw. świętej Trójcy w Hajnówce.

Chór katedry prawosławnej pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, w Londynie

Chór Katedralny Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Londynie liczy około 20 osób, w skład którego wchodzą studenci oraz dorośli. Chórzyści są różnej narodowości, dominującą część stanowią Rosjanie, po nich kolejno Ukraińcy, Polacy, Białorusini, Anglicy, Grecy, Gruzini.