Chór Młodzieżowy Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Bielsku Podlaskim

Dyrygent: Marta Ignatowicz

Chór powstał w 2009 roku z inicjatywy p. Ewy Tarasiuk od 2011 roku chórem dyrygowała matuszka Lena Sidoruk. Obecnie chór prowadzi Marta Ignatowicz. Tworzą go młodzi zdolni ludzie, którzy kochają muzykę i pragną poprzez śpiew ubogacać innych, otwierając na świat prawdziwych wartości. Naszym głównym celem jest śpiew liturgiczny, lecz podejmujemy szereg innych inicjatyw takich jak organizowanie choinek, pieczenie prosfor, robienie kart świątecznych i wielu innych. Chór uczestniczył w Wieczorach Kolęd oraz Przeglądzie Pieśni Paraliturgicznej.

W zespole istnieje miła atmosfera, czasami jest zabawnie, czasami bardzo pracowicie, ale to wszystko jest małe, kiedy uświadomimy sobie cel naszych spotkań. Przez cały czas jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy pragną do nas dołączyć. Nie jest wymagana znajomość czytania nut, ale przede wszystkim chęć do pracy oraz systematyczny udział w co tygodniowych próbach.

Marta Ignatowicz- Ukończyła Filologię Białoruska na Uniwersytecie Warszawskim. Chór prowadzi od 2015 roku. Pracuje w Niepublicznym Przedszkolu nr 1 im. św. Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim.

Adres i lokalizacja
ul. Traugutta 3, Bielsk Podlaski