VII Przegląd Pieśni Liturgicznej i Paraliturgicznej

VII Przegląd Pieśni Liturgicznej i Paraliturgicznej
21.11.2017 | Tomasz Pieczarka

   Parafia Prawosławna pod wezwaniem Św. Ap. Piotra i Pawła w miejscowości Stargard Szczeciński organizuję kolejną edycję przeglądu pieśni liturgicznej i paraliturgicznej. Duchowość i znaczenie Muzyki Cerkiewnej w tym miescie rośnie za sprawą odwiedzjących go wykonawców, którzy na zaproszenie ks. proboszcza biorą aktywny udział w tego typu przeglądach.

    Z pewnością można stwierdzić iż koncerty związane z Muzyką Cerkiewną zagościły w tym mieście, a zwłaszcza w jego perełce, Cerkwi św. ap. Piotra i Pawła, na dobre. Już po raz siódmy proboszcz Stargardzkiej świątyni prawosławnej ks. Jarosław Biryłko, mając honorowym patronat JE Jerzego Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego, arcybiskupa diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej oraz patronat prezydenta miasta Stargard Rafała Zająca i starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej, organizuje tego typu spotkanie dla wiernych i sympatyków Muzyki Cerkiewnej z miasta i okolic.

    Tegoroczną edycję Przeglądu Pieśni Liturgicznej i Paraliturgicznej uświetnią dwa chóry z Warszawy. Bedzie to Żeński Chór im. Św. Lidii działający przy Parafii św. Jana Klimaka, pod dyrekcją matuszki Katarzyny Kosińskiej oraz Męski Chór Wojskowy STRATOS, pod dyrekcją ks. kpt. Łukasza Goduna. Każdy z nich ma swoją specyfikę i charakterystykę w wykonywaniu pieśni i hymnów prawosławnych, lecz gdy staną wspólnie ramię, w ramię prezentują piękno muzyki cerkiewnej najwyższych lotów.

     W imieniu proboszcza oraz organizatorów tego przeglądu serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta Stargard jak również okolicznych miejscowości, na duchową ucztę muzyczną, w wykonaniu dwóch chórów z Warszawy, już 2 grudnia 2017 o godzinie 17:00 w cerkwi Św. Ap. Piotra i Pawła przy ul. Św. Jana Chrzciciela 2.

  Szczegółowe informacje o koncercie na plakacie, a informacje na temat chórów możecie państwo przeczytać na naszej stronie internetowej: http://muzyka.cerkiew.pl/wykonawcy/profil/meski-chor-wojskowy-stratos oraz http://muzyka.cerkiew.pl/wykonawcy/profil/kameralny-chor-zenski-im-sw-lidii