Podsumowanie Warszawskiego Kolędowania z muzyka.cerkiew.pl

Podsumowanie Warszawskiego Kolędowania z muzyka.cerkiew.pl
28.01.2018 | Elżbieta Dulko

Wzorem poprzedniego roku, podtrzymując tradycję, kolędnicy ponownie zawitali do warszawskich domów. Przez tydzień prawosławna młodzież mieszkająca w stolicy, z radością w sercach i gwiazdą w rękach, wychwalała Nowonarodzonego Jezusa Chrystusa. Dobrą nowinę przynieśli do domów wiernych mieszkających na Bemowie, Pradze, Gocławiu, Mokotowie, w Opaczu, Falenicy i Starej Miłosnej. Kolędnicy, wraz z ks. Doroteuszem Sawickim i kapelanem rzymskokatolickim, ze wzruszeniem odwiedzili również pacjentów Szpitala Praskiego pw. Przemienienia Pańskiego, m.in. z oddziału położniczego, ortopedii, chirurgii. Wschodnie i polskie kolędy zabrzmiały także w autobusach, tramwajach oraz pociągach, budząc zainteresowanie i radość słuchaczy. W inicjatywie wzięło udział łącznie kilkudziesięciu kolędników, którzy odwiedzili  kilkanaście miejsc.

Pragniemy podziękować kolędnikom za poświęcony czas, gospodarzom za zaproszenie do swoich domów i ciepłe przyjęcie, a wszystkim i każdemu z osobna za serce wrażliwe na potrzeby bliźnich. Podziękowania należą się także Panu Andrzejowi Golimontowi - Prezesowi Szpitala Praskiego.

Organizacją przedsięwzięcia zajęli się redaktorzy serwisu Muzyka.Cerkiew.pl - Magdalena Nazaruk, Tomasz Pieczarka i Lena Delikatna, kontynuując działalność charytatywną zapoczątkowaną październikowym koncertem w Teatrze Kamienica.

Podczas kolędowania udało się zebrać 4 670 zł. Środki zostały przeznaczone na leczenie półtorarocznego Krzysia Badowiec z Białegostoku, który choruje na mukowiscydozę. W imieniu rodziców Krzysia dziękujemy za okazaną pomoc.

Spasi Hospodi! Bóg zapłać! 

 

fot. Łukasz Troc